Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Śląska Drogówka dla Kierowców
Nie reagujesz - akceptujesz!
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop seks turystyce

Ruch drogowy

 1. Pijany kierowca wpadł w ręce drogówki

  Bytomska drogówka zatrzymała pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 2. Potrącenie pieszej 67-latki

  Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Zdarzenia miało miejsce w piątek po godzinie 18.00 przy ul. Strzelców Bytomskich. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem 30-latek podczas cofania potrącił przechodzącą chodnikiem kobietę. W wyniku wypadku 67-letnia bytomianka doznała złamania kości ręki oraz ogólnych potłuczeń.

 3. Majówka 2015

  Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Aby majówka była czasem udanego wypoczynku, warto pamiętać o paru radach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków, do osób, które wyjeżdżają na dłużej – o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów, do amatorów kąpieli – o rozsądek nad wodą.

 4. Drogówka podsumowała działnia "Pieszy"

  Bytomska drogówka podsumowała działania „PIESZY”. Mundurowi nałożyli łącznie 42 mandaty karne. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była wczoraj w godzinach popołudniowych.

 5. Popołudniowe działania "PIESZY"

  Dzisiaj po południu na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania „PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Ponadto kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 6. Pijany jechał ul. Witczaka

  Bytomska drogówka zatrzymała wczoraj pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 7. Zderzenie skutera z samochodem

  Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na parkingu bytomskiego centrum handlowego. Doszło tam do zderzenia skutera prowadzonego przez 32-latka z samochodem. Osobówką kierował 48-latek. Ogólne obrażenia odniósł kierowca jednośladu.

 8. Rowerem wjechał w auto

  Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce wczoraj po południu przy ul. Planeta. Jadący rowerem 10-latek wjechał w bok samochodu kierowanego przez 41-letnią zabrzankę. Rowerzysta doznał ogólnych obrażeń.

 9. Pijani kierowcy na bytomskich drogach

  Bytomska drogówka w weekend zatrzymała 3 pijanych kierowców w wieku od 24 do 38 lat. Amatorzy jazdy "po kieliszku" mieli od 1 do ponad 3 promili alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 10. Trwają działania "Track & Bus"

  W godzinach 6:00 - 22:00 prowadzone są działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi bytomskiej drogówki pełnią służbę w kilku punktach kontrolnych na terenie naszego miasta. Na kierowców łamiących prawo nakładane są mandaty.