Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Potrącenie 5-latki

  Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku z udziałem pieszej 5-latki. Dziecko potrącił samochód osobowy kierowany przez 36-letnią mieszkankę Bobrownik. Dziewczynka z urazem nogi trafiła do szpitala.

 2. Potrącenie pieszego pchającego wózek z dzieckiem

  Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku z udziałem pieszego 30-latka, który prowadził wózek z roczną córką. Mężczyznę przy ul. Bałtyckiej potrącił 46-latek jadący mazdą. Bytomianin i jego dziecko trafili do szpitala.

 3. Policjanci zabezpieczali 10 Bieg Konstytucji 3 Maja

  Wczoraj policjanci z Bytomia czuwali nad bezpieczeństwem biegaczy. Z bytomskiego rynku wystartował 10 Bieg Konstytucji 3 Maja. W biegu głównym uczestniczyła rekordowa liczba 200 zawodników.

 4. Trwają działania "Trzeźwość"

  Od wczesnych godzin rannych bytomska drogówka prowadzi na terenie miasta działania „Trzeźwość”. Ich celem jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wychwycenie osób, które jadą "na podwójnym gazie”. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 5. Majówka 2016

  Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Aby majówka była czasem udanego wypoczynku, warto pamiętać o paru radach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków, do osób, które wyjeżdżają na dłużej – o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów, do amatorów kąpieli – o rozsądek nad wodą. Policyjne działania trwają od 29 kwietnia godz. 6.00 do 3 maja godz. 22.00.

 6. Podsumowanie działań pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”

  Bytomska drogówka podsumowała działania pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Mundurowi ujawnili wykroczenia drogowe nakładając łącznie 59 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była wczoraj.

 7. "Sznupek" i drogówka u przedszkolaków

  Mundurowi z bytomskiej drogówki oraz maskotka śląskiej policji, pies „Sznupek” w ramach działań „Bezpieczne dzieciaki”, spotkali się z przedszkolakami. Stróże prawa odwiedzili placówkę przy ul. Podhalańskiej. Policjanci podczas spotkania przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące ich bezpieczeństwa.

 8. Działania "Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego"

  Dzisiaj na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Ponadto kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 9. "Nietrzeźwy" weekend

  Mundurowi z bytomskiej drogówki zatrzymali w miniony weekend 13 nietrzeźwych kierowców samochodów oraz rowerzystów. Przebadano alkomatem prawie 1700 kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,3 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 10. Wieczorne działania "Trzeźwość"

  Dzisiaj wieczorem na terenie naszego miasta drogówka prowadzić będzie działania „Trzeźwość”. Celem jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wychwycenie osób, które jadą „na podwójnym gazie”. Za taką jazdę grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.