Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
2 Półmaraton Bytomskich Służb Mundurowych
Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. "Sprawny samochód = bezpieczna rodzina" już 12 lipca

  Już w niedzielę bytomska drogówka oraz stacja kontroli pojazdów przy ul. Łanowej zaprasza na bezpłatną kontrolę stanu technicznego pojazdu. Akcja „SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA” odbędzie się w dniu 12 lipca 2015r. w godzinach 10 – 13.

 2. Nigdy, nawet na chwilę, nie zostawiamy nikogo samego w samochodzie!

  Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli podróżujecie z dziećmi pamiętajcie: w daleką podróż wybieramy się najlepiej „na noc” lub wczesnym rankiem, zabieramy również dużą ilość wody, robimy częste przystanki. Możemy również powiesić na oknie w samochodzie osłonkę przeciwsłoneczną, ale przede wszystkim nigdy, nawet na chwilę, nie zostawiamy dziecka samego w samochodzie.

 3. Podsumowanie działań "Trzeźwość"

  Wczoraj, na terenie Bytomia drogówka prowadziła działania „Trzeźwość”. Celem było skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wychwycenie osób, które jadą „na podwójnym gazie”. Za taką jazdę grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia. Przebadano blisko 800 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie.

 4. Trwają działania "Trzeźwość"

  Od wczesnych godzin rannych bytomska drogówka prowadzi na terenie miasta działania „Trzeźwość”. Ich celem jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wychwycenie osób, które jadą "na podwójnym gazie”. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 5. Pijany kierowca fiata jechał na czołówkę z radiowozem

  Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali w weekend 4 kierowców, którzy prowadzili pojazdy na „podwójnym gazie”. Jeden z nich jechał na czołówkę z oznakowanym radiowozem. Jadący po kieliszku stracą prawo jazdy i grozi im do 2 lat więzienia. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

 6. Nowy sprzęt bytomskiej policji do walki z pijanymi kierowcami

  Bytomscy policjanci otrzymali od władz miasta kolejne urządzenia „AlcoBlow”. Pozwalają one na szybkie, wstępne sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy. Zastępca Prezydenta Bytomia przekazała na ręce Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu nadkomisarza Dariusza Dziurki trzy takie urządzenia.

 7. Popołudniowe działania "PIESZY"

  Dzisiaj po południu na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania „PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Ponadto kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 8. Wpadli amatorzy jazdy na "podwójnym gazie"

  Mundurowi z bytomskiej drogówki zatrzymali w weekend 3 pijanych kierowców w wieku od 24 do 55 lat. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0.6 do blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 9. Działania "SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA"

  Bytomska drogówka oraz stacja kontroli pojazdów przy ul. Łanowej przeprowadziła bezpłatną kontrolę stanu technicznego pojazdów. Akcja „SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA” odbyła się w dniu 21 czerwca 2015r. Skontrolowano blisko 30 pojazdów.

 10. Trwają działania "Trzeźwość"

  Od wczesnych godzin rannych bytomska drogówka prowadzi na terenie miasta działania „Trzeźwość”. Ich celem jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wychwycenie osób, które jadą "na podwójnym gazie”. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.