Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Przed nami długi weekend

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych.

 2. Pijany kierowca zatrzymany dwa razy

  Mundurowi z bytomskiej drogówki zatrzymali w piątek mężczyznę, który dwukrotnie kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Amator jazdy na "podwójnym gazie" stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara 2 lat więzienia

 3. Potrącenia pieszych. Apelujemy o ostrożność!!!

  Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych z udziałem pieszych. W sobotę na bytomskich drogach kierowcy potrącili trzy osoby. Dwóch mężczyzn i kobieta z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność na drogach oraz podczas przechodzenia przez jezdnię!

 4. Drogówka o bezpieczeństwie uczniów

  Mundurowi z bytomskiej drogówki w ramach działań „Bezpieczne dzieciaki”, spotkali się uczniami. Stróże prawa odwiedzili podstawówkę przy ul. Siemiradzkiego. Policjanci podczas spotkania przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące ich bezpieczeństwa.

 5. Trwają działania "WOLNIEJ = BEZPIECZNIEJ"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z bytomskiej drogówki prowadzą działania "WOLNIEJ = BEZPIECZNIEJ". Kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekają wysokie mandaty. Radzimy zdjąć nogę z gazu.

 6. Działania "NURD" w Bytomiu

  Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 70 mandatów karnych. Policjanci prowadzili na ternie naszego miasta działania od godziny 06:00 do 22:00. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 7. "Sznupek" i drogówka u przedszkolaków

  Mundurowi z bytomskiej drogówki oraz maskotka śląskiej policji, pies „Sznupek” w ramach działań „Bezpieczne dzieciaki”, spotkali się z przedszkolakami. Stróże prawa odwiedzili placówkę przy ul. Orzegowskiej. Policjanci podczas spotkania przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące ich bezpieczeństwa.

 8. Trwają działania "NURD"

  Dzisiaj na terenie naszego miasta policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 9. Popołudniowe działania "Pieszy"

  Dzisiaj po południu na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania „PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Ponadto kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 10. Działania "Trzeźwość" na bytomskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych bytomska drogówka prowadzi na terenie miasta działania „Trzeźwość”. Ich celem jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wychwycenie osób, które jadą "na podwójnym gazie”. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.