Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Zmiany w organizacji ruchu w Bytomiu w dn. 31.10 - 01.11.2016r

  W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. W dniu 31.10.2015 od godz. 6:00 – 20:00 i w dniu 01.11.2015 od godz. 6:00 – 20:00. Apelujemy do pieszych oraz do kierowców o zachowanie ostrożności.

 2. Akcja ZNICZ 2016

  Działania „ZNICZ 2015” rozpoczęły się 28 października o godz. 6.00 i potrwają do 2 listopada do godz. 22.00. Na terenie Bytomia nadzorem zostaną objęte cmentarze znajdujące się przy głównych ciągach komunikacyjnych, w szczególności tam, gdzie ruch pojazdów i pieszych będzie największy. Apelujemy do pieszych oraz do kierowców o zachowanie ostrożności.

 3. Drogówka przypomina o noszeniu odblasków

  Policjanci z bytomskiej drogówki rozdawali odblaski kierowcom w Bytomiu. Tego typu nietypowa akcja podyktowana jest troską stróży prawa o bezpieczeństwo pieszych. Pamiętajmy, że po zmroku piesi i rowerzyści są zdecydowanie mniej widoczni dla kierowców. Niestety niejednokrotnie stają się ofiarą tragicznych wypadków. Pamiętajmy o odblaskach!

 4. Policjanci zachęcają: "Zrób darmowy przegląd zimowy"

  Policjanci ze śląskiej drogówki rozpoczynają działania, podczas których każdy będzie miał możliwość sprawdzenia stanu technicznego swojego pojazdu przed zimą. Do tej pory w akcję włączyło się ponad dwadzieścia stacji kontroli pojazdów z całego Śląska. Jeśli chcesz sprawdzić pojazd przez zimowym wyjazdem lub masz wątpliwości związane z jego stanem technicznym – zapraszamy! Zrób bezpłatny przegląd – bądź bezpieczny na drodze.

 5. Odblaskowa akcja bytomskiej drogówki

  Mundurowi z bytomskiej drogówki rozdawali odblaski mieszkańcom Bytomia. Tego typu nietypowa akcja podyktowana jest troską stróży prawa o bezpieczeństwo pieszych. Pamiętajmy, że po zmroku piesi i rowerzyści są zdecydowanie mniej widoczni dla kierowców. Niestety niejednokrotnie stają się ofiarą tragicznych wypadków. Pamiętajmy o odblaskach.

 6. W Bytomiu "Sznupek" przypominał o noszeniu odblasków

  Bytomska drogówka, dzielnicowi z komisariatu w Stroszku oraz pies „Sznupek” w ramach działań „Bezpieczne dzieciaki”, spotkali się z dziećmi. Stróże prawa odwiedzili podstawówkę przy ul. Rataja oraz przedszkole przy ul. Strzelców Bytomskich. Policjanci podczas spotkania przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące ich bezpieczeństwa. Szczególnie omówili konieczność poruszania się w kamizelkach odblaskowych lub jednym z takich elementów na swoim ubraniu.

 7. "Sprawny samochód = bezpieczna rodzina" - darmowy przegląd zimowy w Bytomiu

  Bytomska drogówka oraz stacja kontroli pojazdów przy ul. Strzelców Bytomskich przeprowadziła kolejną bezpłatną kontrolę stanu technicznego osobówek. Akcja „SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA” odbyła się w dniu 22 października 2016r. Skontrolowano prawie 30 samochodów. Była to doskonała okazja aby sprawdzić stan techniczny auta przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.

 8. Pijani kierowcy na bytomskich drogach

  Bytomscy policjanci w weekend zatrzymali 3 pijanych kierowców w wieku od 22 do 51 lat. Amatorzy jazdy "po kieliszku" mieli od 0,5 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i nawet do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 9. Popołudniowe działania "PIESZY". Nośmy odblaski!

  Dzisiaj po południu na terenie naszego miasta drogówka będzie prowadziła działania pn. „PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a także kontrola stosowania się przez nich do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Apelujemy do pieszych aby używali różnego rodzaju odblasków. Zadbajmy o nasze i dzieci bezpieczeństwo.

 10. Potrącenie pieszej 12-latki na pasach

  Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło przy ul. Zabrzańskiej. Jadąca hondą 35-latka z Katowic potrąciła na pasach dziewczynkę. 12-letnia bytomianka trafiła do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Apelujemy o używanie odblasków.