Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Śląska Drogówka dla Kierowców
Nie reagujesz - akceptujesz!
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop seks turystyce

Ruch drogowy

 1. Trwają działania "Track & Bus"

  W godzinach 6:00 - 22:00 prowadzone są działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi bytomskiej drogówki pełnią służbę w kilku punktach kontrolnych na terenie naszego miasta. Na kierowców łamiących prawo nakładane są mandaty.

 2. Działania "SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA"

  Bytomska drogówka oraz stacja kontroli pojazdów przy ul. Strzelców Bytomskich przeprowadziła bezpłatną kontrolę stanu technicznego pojazdów. Akcja „SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA” odbyła się w dniu 21 marca 2015r. Skontrolowano ponad 40 pojazdów.

 3. Mając 2,5 promila wjechał w auto wiozące dzieci

  Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce w środę ok godziny 15.00 przy ul. Łużyckiej. Jadący peugeotem 32-latek prawdopodobnie nie dostosował prędkości i uderzył w tył opla. W samochodzie tym znajdowały się dwie 7-letnie dziewczynki, które zostały przewiezione do szpitala. Kierowca peugeota był pijany, miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 4. Działania "Prędkość"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z bytomskiej drogówki prowadzą działania "prędkość". Kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekają wysokie mandaty.

 5. Drogówka podsumowała działania "PIESZY"

  Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „PIESZY”. Mundurowi nałożyli łącznie 41 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była od godziny 14.00.

 6. Popołudniowe działania "Pieszy"

  Dzisiaj po południu na terenie naszego miasta prowadzone są policyjne działania „PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Ponadto kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 7. Działania "Trzeźwość" na bytomskich drogach

  Wczoraj, na terenie Bytomia drogówka prowadziła działania „Trzeźwość”. Celem było skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wychwycenie osób, które jadą „na podwójnym gazie”. Za taką jazdę grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia. Przebadano ponad 1,5 tys. kierowców na zawartość alkoholu w organizmie, wszyscy byli trzeźwi.

 8. „SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA”

  Już w najbliższą sobotę bytomska drogówka oraz stacja kontroli pojazdów przy ul. Strzelców Bytomskich 40 zaprasza na bezpłatną kontrolę stanu technicznego pojazdu. Akcja „SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA” odbędzie się w dniu 21 marca 2015r. w godzinach 8 – 13.

 9. Działania "Trzeźwość"

  Od wczesnych godzin rannych bytomska drogówka prowadzi na terenie miasta działania „Trzeźwość”. Ich celem jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wychwycenie osób, które jadą "na podwójnym gazie”. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 10. Potrącenie na pasach w Szombierkach

  Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem pieszego 74-latka. Mężczyznę potrącił samochód osobowy kierowany przez 44-latka. Pokrzywdzony bytomianin z licznymi obrażeniami trafił do szpitala.