Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Śląska Drogówka dla Kierowców
Nie reagujesz - akceptujesz!
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop seks turystyce

Ruch drogowy

 1. Wpadli amatorzy jazdy na "podwójnym gazie"

  Mundurowi z bytomskiej drogówki zatrzymali wczoraj 2 pijanych kierowców w wieku 38 i 45 lat. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli odpowiednio 1,0 i 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 2. Popołudniowe działania "PIESZY"

  Dzisiaj po południu na terenie naszego miasta prowadzone są policyjne działania „PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Ponadto kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 3. Podsumowanie wczorajszych działań "Trzeźwość"

  Wczoraj, na terenie Bytomia drogówka prowadziła działania „Trzeźwość”. Celem było skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wychwycenie osób, które jadą „na podwójnym gazie”. Za taką jazdę grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 4. "Nietrzeźwy" weekend

  Mundurowi z bytomskiej drogówki w weekend zatrzymali 4 pijanych kierowców w wieku od 33 do 44 lat. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,9 do 2,1 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 5. Jechał mając 2,5 promila i chciał przekupić policjantów

  Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali 42-latka, który chciał wręczyć im łapówkę. Było to związane z tym, że prowadził pojazd po alkoholu. Teraz nie dość, że sprawca poniesie odpowiedzialność za jazdę pod wpływem alkoholu, to dodatkowo przed sądem tłumaczyć się będzie z próby przekupstwa stróżów prawa, za co może mu grozić nawet do 10 lat za kratami.

 6. Jechał bez prawka - zatrzymany dzięki mieszkańcowi Bytomia

  Wspólne działania bytomskiej drogówki, policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP Katowice oraz mundurowych z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach doprowadziły do zatrzymania 64-latka. Mężczyzna prowadził samochód nie mając prawa jazdy. Pomocny w zatrzymaniu bytomianina był anonim od mieszkańca miasta. 64-latek zanim został zatrzymany popełnił kilka wykroczeń, w tym nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Teraz grozi mu grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

 7. Policyjne działania "NURD"

  Dzisiaj na terenie naszego miasta policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 8. Policjanci o bezpieczeństwie seniorów w Bytomiu

  Wczoraj w Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Piłsudskiego odbyło się spotkanie z seniorami. W debacie tej uczestniczyli mundurowi z bytomskiej komendy. Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem osób starszych. Stróże prawa odpowiadali na liczne pytanie zebranych.

 9. Wczorajsze działania "PIESZY"

  Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „PIESZY”. Mundurowi nałożyli łącznie 35 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była od godziny 14.00.

 10. Podsumowanie działań "Trzeźwe przewozy"

  Wczoraj od wczesnych godzin rannych bytomscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania te mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.