Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Śląska Drogówka dla Kierowców
Nie reagujesz - akceptujesz!
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop seks turystyce

Ruch drogowy

 1. Dachowała autem - straciła prawo jazdy

  O ogromnym szczęściu może mówić kierująca osobową toyotą. Dzisiaj około godziny 11.00 przy ul. Miechowickiej jadąca autem 35-latka na prostym odcinku drogi utraciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego dachowała. Mieszkańce Bytomia nic się nie stało. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

 2. Potrącenie pieszego na pasach

  Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku z udziałem pieszego 83-latka. Mężczyznę na pasach potrącił samochód osobowy kierowany przez 35-letniego bytomianina. Pokrzywdzony został odwieziony do szpitala.

 3. Policjanci na "Dniach otwartych szkoły"

  Wczoraj policjanci z bytomskiej komendy uczestniczyli w "Dniach otwartych ZDZ w Bytomiu". Mundurowi pokazali radiowóz wykorzystywany przez drogówkę. Stróże prawa odpowiadali na bardzo liczne pytania młodzieży.

 4. Pijany jechał ul. Chopina

  Bytomska drogówka zatrzymała wczoraj pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 5. Potrącenie 79-latki na pasach

  Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku z udziałem pieszej 79-latki. Kobietę potrącił samochód osobowy kierowany przez 24-letnią mieszkanką Kalet. Seniorkę z ogólnymi obrażeniami przewieziono do szpitala.

 6. Wpadli na jeździe po pijanemu

  Mundurowi z bytomskiej drogówki zatrzymali 2 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 7. Dachowanie na DK 88

  Policjanci z Bytomia wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku na DK 88, w którym ranna została 49-letnia mieszkanka Radzionkowa. Z pierwszych ustaleń wynika, że do wypadku doprowadziła kierująca mazdą. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w betonową barierę odgradzającą jezdnię, co w konsekwencji doprowadziło do dachowania jej pojazdu.

 8. Drogówka podsumowała działania "PIESZY"

  Bytomska drogówka podsumowała działania „PIESZY”. Mundurowi nałożyli łącznie 37 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była wczoraj w godzinach popołudniowych.

 9. Policjanci zabezpieczali miejsce przewrócenia auta

  O ogromnym szczęściu może mówić kierowca dostawczego mercedesa. Wczoraj około godziny 11.00 przy ul. Witczaka jadący nim 31-latek nie zapanował nad pojazdem i uderzył w barierki przy poboczu drogi w następstwie czego auto przewróciło się na lewy bok. Kierowcy nic się nie stało. Mundurowi ukarali go mandatem karnym i punktami karnymi.

 10. Jechała autem mimo utraty prawa jazdy

  Dzisiaj w nocy mundurowi bytomskiej drogówki zatrzymali 46-letnią kobietę. Mieszkanka Bytomia prowadziła opla pomimo, że posiadała cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Samochód odholowano na policyjny parking. Teraz kobiecie grozi do 2 lat za kratkami.