Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Egzamin na kartę rowerową z bytomską drogówką

  W minioną niedzielę na terenie parkingu bytomskiego centrum handlowego odbył się festyn profilaktyczny pn. "Bezpieczna droga do szkoły". W trakcie imprezy bytomscy policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Festyn był profilaktycznym cyklem działań mającym na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego a zwłaszcza pieszych.

 2. Całodobowe działania "Alkohol i narkotyki"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie naszego miasta bytomska drogówka prowadzi działania „Alkohol i narkotyki”. Ich celem jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie tych, którzy prowadzą swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Za taką jazdę grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 3. Trwają działania "NURD"

  Dzisiaj na terenie naszego miasta policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 4. Bytomski Egzamin na Kartę Rowerową

  W dniu 25 września na terenie parkingu bytomskiego centrum handlowego odbędzie się festyn profilaktyczny pn. "Bezpieczna droga do szkoły". W trakcie imprezy bytomscy policjanci przeprowadzą egzamin na kartę rowerową. Festyn jest profilaktycznym cyklem działań mającym na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego a zwłaszcza pieszych. Serdecznie zapraszamy.

 5. Potrącenie kobiety

  Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku z udziałem pieszej przy ul. Jagiellońskiej. Kobietę potrącił samochód osobowy kierowany przez 26-letniego bytomianina. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala.

 6. Trwają działania "PASY"

  Policjanci z bytomskiej drogówki prowadzą działania „PASY”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

 7. Wyścig rowerowy w bytomskim parku

  W minioną sobotę w bytomskim parku odbyła się impreza plenerowa w ramach wojewódzkiej kampanii edukacyjnej „ROK PIESZEGO 2016”. Jest to profilaktyczny cykl działań mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza pieszych. W trakcie uroczystości przeprowadzono liczne zawody, w których uczestniczyło ponad 100 osób. Wśród uczestników wylosowano nagrodę specjalną.

 8. Pijany kierowca spowodował kolizję drogową

  Bytomska drogówka zatrzymała w sobotę pijanego kierowcę, który spowodował kolizję. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 9. Kolejny ranny motocyklista

  Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku przy ul. Zabrzańskiej. Kierujący fordem 27-latek zderzył się z motocyklistą. Na skutek zdarzenia kierowca jednośladu doznał złamania nogi i pozostał w szpitalu. Bytomianin po udzielonej pomocy został zwolniony do domu.

 10. Potrącenie pieszej na pasach

  Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło przy ul. Wrocławskiej. Jadąca osobowym volkswagenem 22-latka potrąciła na pasach kobietę. Bytomianka prawdopodobnie wtargnął na jednię wprost przed nadjeżdżający pojazd.