Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Bytomski mundurowy drugim najlepszym "Policjantem Ruchu Drogowego" w województwie śląskim

  Bytomski mundurowy drugim najlepszym "Policjantem Ruchu Drogowego" w garnizonie śląskim. Stróże prawa przez trzy dni zmagali się w wielu konkurencjach. 33 policjantów z drogówki rywalizowali ze sobą na teście wiedzy, strzelnicy, w trakcie pomocy przedmedycznej oraz w kierowaniu ruchem. Ostatnimi konkurencjami była jazda służbowym motocyklem i samochodem.

 2. Uwaga kierowcy – nadchodzą niebezpieczne upały

  Upały, to okres szczególnie trudny dla kierowców, którzy poruszają się po drogach. Niełatwa aura odbija się na naszym samopoczuciu oraz koncentracji. Niestety, wpływa to na jakość jazdy i coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Statystyki w tym zakresie są nieubłagane. A to nie koniec fali upałów w naszym województwie...

 3. Trwają działania "Prędkość"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z bytomskiej drogówki prowadzą działania "Prędkość". Kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekają wysokie mandaty. Radzimy zdjąć nogę z gazu.

 4. 73. Tour de Pologne w Bytomiu

  Już 13 lipca przez Bytom przejadą kolarze podczas II etapu 73. Tour de Pologne. Trasa wyścigu przebiegać będzie ulicami miasta od godziny ok 16.10. Zawody zabezpieczać będą bytomscy policjanci wspólnie z innymi służbami. Należy spodziewać się znacznych utrudnień na drogach w centrum miasta.

 5. Podsumowano działania "Pasy"

  Wczoraj policjanci z bytomskiej drogówki prowadzili działania „PASY”. Celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

 6. Trwają działania "PASY"

  Policjanci z bytomskiej drogówki prowadzą działania „PASY”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

 7. Trwają działania "WOLNIEJ = BEZPIECZNIEJ"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z bytomskiej drogówki prowadzą działania "WOLNIEJ = BEZPIECZNIEJ". Kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekają wysokie mandaty. Radzimy zdjąć nogę z gazu.

 8. Popołudniowe działania "PIESZY"

  Dzisiaj po południu na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania „PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Ponadto kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowe.

 9. Podsumowanie działań "NURD"

  Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 75 mandatów karnych. Policjanci prowadzili na ternie naszego miasta działania od godziny 06:00 do 22:00. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 10. Trwają działania "NURD"

  Dzisiaj na terenie naszego miasta policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.