Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Działania „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”

  Dzisiaj na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 2. Tragiczne zderzenie fiata z tramwajem

  Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce przy skrzyżowaniu ul. Łagiewnickiej z ul. Szyby Rycerskie. Doszło tam do zderzenia fiata z tramwajem. Samochodem kierowała 52-letnia bytomianka. Pomimo akcji reanimacyjnej kobieta zmarła. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt.

 3. AKCJA "SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA" JUŻ 21 KWIETNIA

  Już 21 kwietnia bytomska drogówka oraz stacja kontroli pojazdów przy ul. Strzelców Bytomskich 40, zaprasza na bezpłatną kontrolę stanu technicznego pojazdu. Akcja „SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA” będzie doskonałą okazją do sprawdzenia auta przed weekendem majowym.

 4. Trwają działania "SMOG"

  Policjanci z bytomskiej drogówki sprawdzają poziom zadymienia spalin pojazdów podczas działań „SMOG”. Szczególną uwagę mundurowi zwracają na pojazdy, których stan techniczny może wskazywać na przekroczenie wydzielanych spalin. Podczas akcji z mundurowymi współpracują bytomskie stacje kontroli pojazdów.

 5. Bez uprawnień za kierownicą

  25-letnia mieszkanka Radzionkowa prowadziła samochód mimo decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Kobieta została zatrzymana przez policjantów podczas kontroli drogowej przy ul. Strzelców Bytomskich. Okazało się, że ma ona cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi jej do 2 lat więzienia. O jej dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

 6. "Bezpieczne skrzyżowania" w Bytomiu

  Od godzin rannych bytomska drogówka prowadzi działania pt „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych właśnie w rejonie skrzyżowań. Mundurowi pełnią służbę w kilku wytypowanych punktach miasta.

 7. Jechali na "podwójnym" gazie

  Mundurowi z bytomskiej drogówki zatrzymali 2 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli ponad od 0,7 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 8. Trwa kaskadowy pomiar prędkości

  Od wczesnych godzin rannych policjanci z Bytomia prowadzili działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości". Na kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekają wysokie mandaty. Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na młodych kierowców.

 9. "Nie dla prędkości" w Bytomiu

  Wczoraj policjanci z Bytomia prowadzili działania "NIE DLA PRĘDKOŚCI". Na kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekały wysokie mandaty. Policjanci ukarali 46 kierowców za zbyt szybką jazdę.

 10. Pijany 32-latek potrącił rowerzystę i uciekł

  Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 32-letni kierowca osobówki, który potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku. Dzięki relacjom świadków policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. Rowerzysta w stanie ciężkim trafił do szpitala. Teraz bytomianin za jazdę po pijanemu, nieudzielenie pomocy oraz ucieczkę z miejsca wypadku odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.