Oszust wyłudził oszczędności - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Oszust wyłudził oszczędności

Data publikacji 25.05.2020

Pracownik administracji, wodociągów, funkcjonariusz Policji, czy wnuczek - to tylko kilka metod, jakimi posługują się sprawcy dokonujący kradzieży i oszustw na szkodę osób starszych. Apelujemy o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!

W piątek około południa do mieszkania 85-latka przy ul. Wrocławskiej zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Mężczyzna w rozmowie przekonał seniora, aby ten na potrzeby prowadzonego śledztwa przelał na wskazane konto pieniądze. Bytomianin zaufał rozmówcy i zrobił, jak prosił oszust. W ten sposób stracił 48 tys. złotych oszczędności. Dopiero po pewnym czasie senior zorientował się, że został oszukany.

Dlatego ponownie apelujemy!

Prawdziwi policjanci, funkcjonariusze CBŚP, czy prokuratorzy NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy też nie proszą o przekazanie, czy przelanie na podane konto pieniędzy jako „dowodu w sprawie”, czy podanie danych umożliwiających dostęp do naszego konta. Aby się w tym upewnić, zawsze możemy zadzwonić do instytucji, którymi przedstawicielami rzekomo mają być.