I Półmaraton Bytomskich Służb Mundurowych

Data publikacji 23.09.2014

W minioną niedzielę już po raz szósty biegacze z całej Polski wzięli udział w Bytomskim Półmaratonie. Tym razem było ich ponad 1300. Pierwszy raz w ramach imprezy zorganizowano Półmaraton Bytomskich Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Wśród uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończyli bieg, wylosowany został samochód.

W niedzielę o 11.00, w dzielnicy Bytomia - Miechowicach - odbyła się jedna z największych imprez lekkoatletycznych na Śląsku, czyli 6. Bytomski Półmaraton.

Półmaraton jest biegiem ulicznym, rozgrywanym na dystansie 21097,5 m, czyli połowie długości biegu maratońskiego. Obok biegaczy udział wzięli w nim też miłośnicy chodzenia z kijkami oraz wózkarze. Na liście startowej znaleźli się zarówno krajowi, jak i zagraniczni zawodnicy.

Po raz pierwszy w historii imprezy, za zgodą jej organizatorów, przeprowadzono I Półmaraton Bytomskich Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu, w którym udział wziął Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu nadkomisarz Dariusz Dziurka.

Mundurowym zwycięzcą został Tomasz Kos, pełniący służbę w PSP Bytom, II miejsce zajął Michał Janicki Komisariatu IV Policji w Bytomiu, a III Krzysztof Polak - emerytowany policjant, a obecnie funkcjonariusz Straży Miejskiej.

Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną - dacię sandero. Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę.

W trakcie imprezy policjanci Wydziału Prewencji propagowali założenia kampanii edukacyjnej "IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014", a nad bezpieczeństwem uczestników czuwała bytomska drogówka.